A bíróság megalapozottnak találta a kifogást, papír van a kampánycsendsértésről. A vitatott körzet október 13-án szavazhat újra. Baja, időköz.
Az ellenzék feljelent, Rogán szerint aki sokat kérdez bajnaista, és egyébként minden oké az utaztatással, Senki sem csalt, csak a bíróság döntött egyet.
Egy személyes történettel szeretném megzavarni a nyugalmat.
Kezdő középiskolásként gyakran előfordultam egy vidéki városban, amelyet most nem szeretnék megnevezni. A látottakból az a következtetést vontam le, hogy ez a bizonyos város hamarosan élhetetlenné fog válni, max 10 évet adtam neki a totális megsemmisülésig. Az itt a világ pénzéért sem laknék listámon összesen 2 település szerepelt. Ez volt az egyik.
Szerencsére jó néhány évig nem vetett vissza a sors, de aztán a derült égből kb 2010-ben mégis. Őszintén szólva üszkös, füstölgő romokra, és habzó szájú kóbor kutyák hadára számítottam.
Azóta is életem egyik legnagyobb meglepetése fogadott. Persze nem egy Las Vegas, de a lepusztulás helyett - éles kontrasztot mutatva például a megyeszékhellyel - kifejezetten rendben volt. Mivel a vendéglátóim előtt sem tudtam leplezni a megdöbbenésem, gyorsan megoldódott a rejtély.
A városnak a szocialista vezetése volt az MSZP-s évek alatt, sőt még a 2006-os önkormányzati választásokat, a Fidesz földcsuszamlásszerű diadalát követően is.
Talán még emlékszel erre:
Egy újabb hangfelvétel tanúsága szerint a szocialista önkormányzati miniszter azt ígérte, hogy a területfejlesztési törvény módosításakor olyan javaslatot fog a kormány elé terjeszteni, amely a kormánypárti politikusoknak jó lehetőséget ad a regionális területfejlesztési tanácsban. - Újabb hangfelvétel: Lamperth a fejlesztési pénzek elosztásáról - fidesz.hu
A lényeg, hogy 2006 után dőlt a szóban forgó településre a fejlesztési pénz. Az MSZP az MSZP-s városokat részesítette előnyben az osztogatáskor, ilyenből 2006 után nem sok maradt.
Persze ez nem valamiféle balos perverzió, az Orbán-kormány 1.0 idején is hasonlóan alakultak a dolgok:
Zömében kormánypárti települések valósíthatják meg fejlesztéseiket állami forrás segítségével. A cél- és címzett támogatások, a Széchenyi-terv révén kiutalt összegek jó része ugyanis a Fidesz-, a kisgazda, illetve az MDF vezette önkormányzatok számlájára kerül. Figyelemre méltó, hogy a 2002-re előre megítélt címzett támogatási keretből a kormánypárti irányítású helyhatóságok 16-szor annyira számíthatnak, mint az ellenzékiek. - Osztó igazságosság észak-balkáni módra - Index
Időszerű példának itt van Esztergom, amit a kormány azóta büntet, mióta elhajtották a befutójukat.
Úgy látszik ez az élet rendje.
Ebből viszont az következik, hogy a politikai meggyőződést hanyagolva, pusztán gazdasági szempontok alapján célszerűbb kormánypárti polgármesterre szavazni.
Baján szoros volt az eredmény. Az "idősek, és betegek" autóztatása nélkül, akár baloldal jelöltje is nyerhetett volna, ami költségvetési szempontból kedvezőtlen. Nem kifizetődő ellenzéki településnek lenni. Persze egy kormányszínű polgármester önmagában nem garancia, de növeli az esélyeket.
Az országgyűlési választások után fordulhat a kocka, de egyelőre a Fidesz tűnik esélyesebbnek, és amíg az ellenzék műorbánok megsemmisítésével van elfoglalva, addig az erőviszonyokban sem várható érdemi változás.