Úgy tűnik, hogy a dohányforgalmazás bevételeinek "sikeres" újraosztása után, a kormány egy másik legalizált drog, az alkohol piacára is szemet vetett.
Jöhetnek a nemzeti-kocsmák, és a piamutyi?
A lap szerint a kormányzat most azt fontolgatja, hogy hogyan lehetne állami keretek közé terelni az alkolholkereskedelmet úgy, hogy a fogyasztás visszaesése ne okozzon jelentősebb jövedék adó- és áfabevétel kiesést. A tanulmány szintén felveti, hogy egy nagyon szigorú - skandináv vagy ausztrál - típusú, erősen monopolizált szabályozás azért sem lenne jó, mert sok kisbolt bezárásához és tömeges elbocsátásokhoz vezetne. - Jönnek a nemzeti italboltok? - Reagált az NGM - Napi Gazdaság
Az alkoholisták megkerülhetetlen tényezői a nemzetgazdaságnak.
A dohányárukhoz hasonlóan az alkohol egészségkárosító hatásait is mellékkörülményként kezeli a kormány. A lényeg a bevétel, és a profit. A többi csak púder.
Egy korábbi bejegyzésben már utaltam arra a brit tanulmányra amely a legális és illegális drogokat a fogyasztóra, illetve a társadalomra gyakorolt negatív hatásaik alapján rangsorolta.
Akkor jeleztem, hogy a legalizált drogok piacán bőven van még mozgástér a "reformra". Valaki figyelt.
A kocsmárosok pedig ne keseredjenek el, talán van még idő belépni valamelyik kormánypártba, vagy legalább küldeni az Orbán Viktornak egy láda sört. A politikai hovatartozás egyértelművé tétele érdekében.