A Starbucks 1998-ban nyitotta meg az első üzletét az Egyesült Királyságban, napjainkban 735 egységet üzemeltetnek a szigetországban.
A Reuters jelentése szerint az elmúlt 14 év alatt összesen 8.6 millió font adót fizetett a cég, ami az egész időszakra vonatkozóan nagyjából egy 0.28%-os adókulcsot jelent.Szeretnék ebbe a sávban tengődni.
Az elmúlt két évben egyáltalán nem fizettek adót. Pláne.
A Starbucks nem hasonlítható például az autógyárakhoz, amelyeket a kormányok adókedvezményekkel próbálnak csalogatni a foglalkoztatás növelése érdekében, a kávéházak üzemeltetőinek jelen kell lenniük egy országban ha pénzt akarnak csinálni. (A Kínában lefőzött kávé kihülne mire az asztalunkra kerül.) A klasszikus offshore megoldás sem egyszerű ebben az esetben, és lehet, hogy nem is lenne olcsóbb
A Starbucks kreatív könyvelői azt találták ki, hogy az angol leányvállalatra terhelték a kedvezőbb adózási feltételekkel rendelkező országokban üzemelő cégeik adósságát, azért hogy kevésbe nyereségesnek, az utolsó két év tekintetében pedig teljesen veszteségesnek tűnjön.
A The Guardian újságírói rámozdultak a témára és utánanéztek, hogy konkrétan mennyi adót fizetett 2011-ben néhány Nagy Britanniában tevékenykedő amerikai multi.
A nagyításért katt a képre
Miközben az unió legtöbb polgára az adóterhek növekedésével számolhat, a nemzetközi vállalatok valahogy mindig megtaláljak a módját, hogy a lehető legkevesebbet dobjanak a közösbe.