Az Európai Unió ismét "jó" példával szemléltette a központosított bürokratikus rendszerek hatékonyságának hiányát.
A cukorral kapcsolatos áfacsalások ügye Horváth András nélkül nem lenne téma.
A kormány ugyan a végletekig elmenne a dolog szőnyeg alatt tartása érdekében, de a közvélemény figyelmének, illetve a választások közeledtének köszönhetően ez most ne olyan egyszerű.
A bizottságot szabotálják, de kitalálták a fordított áfát.
Tételezzük fel, hogy más termékek esetében a fordított áfa valóban hatékony megoldásnak bizonyult.
Mivel Magyarország az Európai Unió tagállama, ezért a fordított áfa bevezetéséhez engedélyért kell folyamodnunk az Európai Bizottsághoz.
Az Európai Bizottság formai hibákra hivatkozva elutasította a kérelmet.
A magyar kérelem esetében nem teljesült az egyik alapvető feltétele annak, hogy az Európai Bizottság különleges eljárásban, úgynevezett "gyors reagálású mechanizmus" (QRM) keretében vizsgálja az ügyet. A QRM elindításának fő feltétele a vélelmezett csalás kiterjedtsége mellett, hogy egy tagországban hirtelen, váratlanul bukkanjanak csalásra. - Formai hiba volt az elutasított fordított cukor áfa - Gazdasági Rádió
Az mindenesetre az Európa Bizottság elutasító válaszából is kiderül, hogy a cukrozás régóta űzött mesterség hazánkban.
Ezért ők gyorsan nem tehetnek semmit. Igaz, hogy kiterjedt csalásról van szó, viszont nem váratlanul bukkantunk a jelenségre.
Ha komolyan vehetjük az évi 1000 milliárdot, akkor az naponta kb 2.7 milliárd forintot nyúlnak le. Brüsszelt azonban ez nem érdekli, amíg a papírmunka nincs rendben, addig meg van kötve a kezük.
Kárpótlásul azonban küldtek néhány praktikus jó tanácsot.