Csányi Sándor fellélegezhetett, amikor a Kúria állást foglalt a devizahitelek ügyében.
Nem ütközik jogszabályba, sem jó erkölcsbe, nem uzsorás és nem színlelt szerződés a devizaalapú kölcsönszerződés - döntött a Kúria polgári kollégiuma jogegységi határozatában hétfőn. Az ilyen szerződésekben az adós viseli az árfolyamváltozás kockázatát. - Döntött a Kúria: az adós viseli a devizahitelek kockázatát - Napi Gazdaság
A döntést a forint, és az OTP részvények elismeréssel fogadták.
Biztosan nagy kő esett le Mario Draghi szívéről is, aki korábban célozgatott rá, hogy nem örülne, ha a devizahiteles perpatvarokból kifolyólag veszteséget szenvednének el a bankok.
A Bloomberg (egy kis túlzással élve) arról írt, hogy a magyar legfelsőbb bíróság megakadályozta 17 milliárd dollár értékű devizahitel szerződés-érvénytelenítését, továbbá felidézték a Moody's korábbi álláspontját, amely szerint a bankszektort negatívan érintő gazdaságpolitikai döntések, károsan befolyásolhatják Magyarország adósságbesorolását.
Rogán Antal, aki mostanában a bírósági határozatok felülbírálására szakosodott, úgy nyilatkozott, ahogy egy politikushoz illik a választások közelében:
A legfőbb bírói fórum is a bankok oldalára állt - így értékelte Rogán Antal, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője sajtótájékoztatón a Kúriának a devizahitelek ügyében hozott határozatát. - Rogán: a Kúria a bankok oldalára állt - Portfolio
El tudom képzelni, hogy egyik reggel majd egy kamerával jelenik meg, valamelyik OTP-fiók előtt.
A Matolcsy-féle MNB tudomásul vette a döntést, egyúttal felhívták arra a figyelmet, hogy az egyoldalú szerződésmódosítások ügyét még nem tette tisztába a Kúria.
És már nem is fogja, mert a Kásler ügyhöz hasonlóan, ezt is lepasszolták az Európai Bíróságnak.
Engem meglepne, ha a bankokat hátrányosan érintő, döntést hoznának.
Az unió a bankrendszert akarja stabilizálni, nem a devizahiteleseket.