Valami szivárog:
Egyetlen nap alatt több mint tizenkétezerszeresére növekedett a radioaktív részecskék mennyisége a 2011-ben megsérült fukushimai erőmű hűtővizében. Ráadásul a víz jó eséllyel átszivárog a Csendes-óceánba, mert még áprilisban megsérült az egyik tározó, amelyben a fáradt hűtővizet tartják. A mostani méréseket nem is a tározóban, hanem egy tőle 10 méterre lévő kútban végezték, amit azért ástak, hogy lássák, mekkora a baj. - Megint gond van Fukusimában - Index
Közben furcsa dolgok történnek az óceán másik partján is.
Egy hét alatt már másodszorra találtak Dél-Kalifornia partjainál szíjhalat, de ezúttal is egy már elpusztult példányt mosott partra a víz. A megtalálók helyi idő szerint péntek délután hívták a rendőrséget, azt hitték a 4 méter 10 centiméter hosszú tetemre, hogy bálna. - Újabb hatalmas szíjhaltetemet találtak - Index
A japán legenda szerint a szíjhalak földrengések előtt vetik partra magukat.
A Vancouver Sun arról írt október 14-én, hogy a szardínia állomány hirtelen, és titokzatos módon teljesen eltűnt Brit Kolumbia partjainak közeléből.
De nem csak a szardíniákkal van probléma Brit Kolumbia vizeiben. A National Geographic szeptemberi híre szerint a tudósok egyelőre nem tudják megmagyarázni, mi okozta a tengeri csillagok szinte teljes kipusztulását.
Akkor (2012 május) és most (2013 szeptember):
Szintén Kanadából érkezek jelentések a sárga színű lazactetemek felbukkanásáról, amelyeknek a belső szerveik is elsárgultak.
A tudósok a fejüket vakarják a vérző heringek megjelenésével kapcsolatban is.
Nem állítom, hogy ezeket a furcsaságokat egyértelműen a fukusimai atomkatasztrófa számlájára lehet írni, de könnyen elképzelhető, hogy van köze a dologhoz.
A japán nukleáris felügyelet javaslata szerint az eddigi 300 kilométer helyett, 1000-3000 kilométeres távolságig kellene kiterjeszteni a Csendes-óceán vizének megfigyelését.
Közben egy újabb tájfun közeledik.