Az amerikai és az angol kormány ingatlanpiaci növekedésre alapozott gazdasági kilábalásában egyre többen látják a veszedelmes buborékot.
Edwards szerint a brit kormány lakáspiaci programjai és a Fed monetáris stimulusa a világot egy olyan irányba viszi, amely átmenetileg újabb fellendüléssel, aztán egy annál nagyobb zuhanással fenyeget. Ez az ügyfeleknek kiküldött elemzői kommentárja szerint ugyanaz az út, amelyen Alan Greenspan, a Fed korábbi elnöke navigálta 2001 és 2007 között a gazdaságot. - Vészjósló figyelmeztetés érkezett: pusztító buborékot fújnak a nagyok - Portfolio
Robert Shiller, a Case-Shiller lakásár index egyik ötletgazdája már a múltkor is csak nagyon óvatos optimizmussal kezelte - a saját mutatója által jelzett - ingatlanpiaci fellendülést.
Azóta az árak tovább emelkedtek:
Az amerikai lakásárak az idén júliussal zárult 12 hónapban 12,4 százalékkal drágultak, ami a legnagyobb éves árnövekedésnek számit 2006 februárja óta - jelenti a BBC News brit tévé.
A drágulás a legújabb S&P/Case-Shiller árindexe 20 amerikai városban tükrözi a lakásárakat, és 13-ban volt megfigyelhető éves árnövekedés. - Felrobbantak a lakásárak az Egyesült Államokban - Világgazdaság
Shiller azonban még bizonytalanabb lett, és már buborékról beszél:
Sok múlik azon, hogy a FED-nek az elhalasztott stimulus-visszafogással sikerül-e kamatok emelkedését megállítani.