A közbeszédben gyakran aggatják a politikai pártokra, illetve a mindenkori kormányra a maffia kifejezést. Portik és Laborc közös levesezéseinek napokban nyilvánosságra hozott jegyzőkönyve megvilágította, hogy túlzásról szó sincs.
Az esetet Kocsis Máté példátlannak nevezte, ami abban az értelemben igaz, hogy az alvilág és a politika összefonódásának ennyire egyértelmű bizonyítéka még soha nem került a nyilvánosság elé. Persze ez még csak a jéghegy csúcsa. Sokáig lehetne szörnyülködni az évtizedekre titkosított akták tartalmán.
A sokadik ráncfelvarráson átesett MSZP vezéregyéniségei az ilyenkor elvárható szöveget nyomják.
Mesterházynak például kifejezetten gyenge a képzelőereje:
"Bevallom őszintén, az a stílus, ahogy a beszélgetés zajlott, az a tartalom, ami alapján zajlott, az számomra megdöbbentő volt, elfogadhatatlan. És soha nem tudnám elképzelni, hogy a Magyar Szocialista Párt ilyen eszközökhöz nyúljon." - Mesterházy Attila
Laborcnak pedig a memóriája huzatos:
Kocsis Máté szerint pedig Laborc ”nettó hülyének nézett mindannyiunkat”. „A volt főigazgató az ügy érdemére vonatkozóan folyamatosan valótlanságokat állított, holott a bizottság tagjai előtt voltak a hiteles dokumentumok” – mondta a jegyzőkönyv közzététele után csütörtökön Kocsis. - Olvasható a Laborc-meghallgatás - Index
Portik még abban sem volt biztos, hogy egyáltalán létezik olyasmi, hogy baloldali bűnöző. Hajajj. De még mennyire. Sőt, jobboldali bűnözők is vannak, csak gyakran a megtévesztő képviselő úr, vagy polgármester úr álnéven futnak.
Jogos a kérdés, hogy lesznek-e valamiféle büntetőjogi következményei a Menzás bratyizásnak. Én gyanítom, Molnár Zsolt viszont biztos abban, hogy nem.
Molnár Zsolt, a Nemzetbiztonsági Bizottság MSZP-s elnöke igyekezett hűteni a kedélyeket: Laborcot „igazmondási kötelezettség nem terheli” és az itt elhangzottaknak nem lesznek büntetőjogi következményei. - Olvasható a Laborc-meghallgatás - Index
Ez nagyon komoly, a terhes igazság: "igazmondási kötelezettség nem terheli".
És igazából örülök is a következménytelenségnek. Ha Laborcot, ne adj Isten a megbízóit előzetesbe vágnák, a végén még nekik is fizethetnék a magyar adófizetők a 20000 eurós kártérítést, a nyirkos cella miatt.
Az Emberi Jogok Európai Bírósága jóvoltából.