A kormány ugyan cáfolta azokat a rémhíreket amelyek szerint egy új kémprogramot kívánnak szolgálatba állítani, de sohasem lehet tudni. Ha a kormány cáfol valamit, az még könnyen jelentheti az ellenkezőjét.
A belügyi tárca az MTI-vel azt közölte kedden, hogy a "szövegbányászrendszer kiterjesztése és supportálása" tárgyú tervezett beszerzés, mint az az előterjesztés címéből következik, egy már meglévő, 2008. február 1-jétől működő, az Országgyűlés illetékes bizottságai előtt ismert, ellenőrzött rendszer továbbfejlesztése. - Belügyminisztérium: szó sincs új kémprogram felállításáról - Hirado.hu
Biztos vagyok abban is, hogy Kubatov Gábor akár még a divatos frizuráját is beáldozná azért, hogy bányászhasson egy kicsit az emiljeid szövegében, és a keresőszavaid között.
A következő 5 alkalmazás segít abban, hogy névtelen maradhass a neten, nehezíti a kormányzati és a kereskedelmi célú kémkedést.
1. Tor böngésző
Egy kiváló eszköz amelynek a segítségével úgy tudod böngészni a világhálót, hogy közben rejtve marad az elhelyezkedésed, és a személyes adataid a weboldalak üzemeltetői előtt.
2. Duck Duck Go kereső
A népszerűbb keresők évekig tárolják a keresőszavaid, annak érdekében, hogy reklámokat optimalizáljanak a számodra. A keresőszavaid listáit, ha a sors úgy hozza, akár a kormánynak is továbbadhatják.
A Duck Duck Go keresőnek ugyan idióta nevet adtak, de legalább nem tárolják a keresőszavaid. A keresési eredmények megegyeznek a legismertebb keresőével. Nincs vesztenivalód.
3.HTTPS Everywhere
A HTTPS Everywhere egy Firefox-hoz és Google Chrome-hoz egyaránt alkalmazható kiegészítő, amely megpróbálja rábírni a weboldalakat, hogy biztonságos módban kommunikáljanak a gépeddel.
4. Cryptocat
Nyílt forráskódú titkosított chat alkalmazás.
5. Silent Circle
Globális titkosított kommunikációs rendszer. Sajnos ez fizetős, viszont ingyenesen kipróbálható. Amit a pénzedért kapsz:
- Titkosított email
- Titkosított videó chat
- Titkosított telefonhívások
- Titkosított SMS
The Sovereign Man nyomán.