A világ legnagyobb aranyrablását az Egyesült Államok kormánya, és a nemzeti bankja, a Federal Reserve követte el 1933-ban. Franklin D. Roosevelt által jegyzett 6102-es elnöki rendelet megtiltotta az aranyrudak, és az arany érmék, illetve az aranyra váltható értékpapírok (az amerikai fizetőeszköz, a dollár kivételével) felhalmozását, és tulajdonlását az USA határain belül. Az 1933 április 5-én kihirdetett rendelet szerint május 1-ig minden ilyesmit be kellett szolgáltatni a FED valemelyik fiókjában. Aki leadta az aranyát 20.67 dollárt kapott unciánként, aki nem az 10 éves börtönbüntetésre, vagy 10000 dollár pénzbírságra számíthatott.
Forrás:Wikipedia
A rendeletet a kormány azzal indokolta, hogy a nehéz gazdasági helyzet az arany felhalmozásához vezetett, ami fékezi a gazdasági növekedést, és fokozza a válság hatásait.
A beszolgáltatási határidő után a FED az arany unciánkénti árfolyamát 20.67-ről 35 dollárra emelte. A befektetési arany tulajdonlását Gerald Ford legalizálta 1974-ben.
Ez egy régi történet, miért vettem elő most?
Illinois állam törvényhozói egyelőre nem söprik ki a széfeket, de szeretnék tudni, hogy mit rejtenek. A nemesfémek kereskedelmét szabályozó törvény (Precious Metals Purchasing Act-SB3341) megköveteli a kereskedőktől az ügyfelek személyi adatainak rögzítését, a nemesfémek eredetének igazolását, illetve megtiltja a kézpénzes tranzakciók lebonyolítását.
Válság?
Stimmel.