Az állami tisztségviselők a kormány bizonyítványának magyarázása közben egyre hajmeresztőbb elméletekkel állnak elő. A bajnok kétségtelenül Matolcsy György, de a napokban tett nyilatkozatával Navrasics Tibor is kiérdemelte a dobogós helyezést.
A közigazgatási és igazságügyi miniszter a belpolitikai konfliktusokban a kormány eredményeinek materializálódását vélte felfedezni.
Navracsics Tibor szerint a belpolitikai konfliktusokat nem a kormány tehetetlensége, hanem éppen reformjai, a "beépült érdekviszonyok megtörése" idézi elő, vagyis azok a kabinet eredményes munkáját jelzik. - Orbán helyettese elárulta, mi okozza a belpolitikai konfliktusokat - HVG
Ezek szerint Navrasics a haladás egyik mellékhatásaként értelmezi a konfliktusokat, szóval ha vér fog folyni az utcákon akkor már biztosak lehetünk abban, hogy valószínűleg a cél közelében járunk.
Az élet néha nagyon furcsa tréfákat képes kiagyalni. Navrasics sajátos elképzelése még el sem tűnt a címlapokról, amikor egy érdekes külpolitikai konfliktus kezdett el körvonalazódni. Nincs szükség hosszas nyomozgatásra a megfejtéshez, lehet, hogy az államkötvényekkel házaló magyar fél a jóindulat jeleként, a tárgyalások olajozása érdekében adta ki a baltás gyilkost, de az is elképzelhető, hogy az azeri kormány kért szivességet, esetleg feltételként szabta Ramil Safarov kiadatását. Nem egyedülálló az eset, Nagy Britannia a Lockerbie-merénylet elkövetőjét adta ki Kadhafinak a BP líbiai pályafutásának egyengetése érdekében.
Jerevánban azonban nem örülnek, ment is a levél Navrasicsnak.
Mélységes felháborodásának és csalódottságának adott hangot az örmény igazságügyi miniszter magyar kollégájának írt levelében amiatt, hogy Magyarország kiadta Azerbajdzsánnak az életfogytiglani börtönre ítélet azeri katonatisztet. Az örmény miniszter többek között úgy vélte, Navracsics Tibornak tudnia kellett, mi történik Ramil Sahib Safarovval a kiadatása után. A levelet egy örmény hírportál szó szerint ismertette pénteken. - MTI
Örményország azóta megszakította a diplomáciai kapcsolatokat Magyarországgal, a feldühödött tömeg betámadta a jereváni magyar nagykövetséget, és az azeri határon állítólag már lőnek is. Talán aggasztónak tűnik a kormány diplomáciai baklövése, azonban ha az ügyben személyesen is érintett Navrasics Tibor konfliktus-értelmezését is figyelembe vesszük akkor az események tulajdonképpen a magyar külpolitika rendkívüli eredményeiről árulkodnak.