Elég komoly felfordulást okozott a szivárogtató, Edward Snowden.
Ha Snowden szerepén túllépve akarjuk röviden összefoglalni, mi is pontosan az Egyesült Államokban a múlt héten kipattant és egyre csak fejlődő megfigyelési botrány, a PRISM-ügy lényege, akkor elég ha annyit mondunk: minden, amit az összeesküvés-elméletek terjesztői állítanak, igaz. Kivéve akkor, ha nem az elmúlt ötven év legügyesebben megszervezett csalásáról van szó – egyelőre mindkét forgatókönyvnek van valószínűsége. - Ez most mindennél nagyobbat szólhat - Index
Obamának van miért magyarázkodnia, és nem csak a saját állampolgárainak. Az univerzális válasz természetesen a terrorizmus elleni harc. Azonban a Guardian nyilvánosságra hozott egy olyan térképet is, amely állítólag a globális adatgyűjtés aktivitását szemlélteti 2007-ből.
A terrorizmus elleni harc elméletébe nehezen beilleszthető a Németországot érintő fokozott megfigyelés. Bizonyára lesz néhány fagyos pillanat a következő Merkel - Obama találkozón.
Közben George Orwell 1984 című könyve az Amazon amerikai oldalán az elmúlt napokban az eladási lista 12859. helyéről a 78. helyre ugrott.
És ha már az ijesztő párhuzamoknál tartunk...
William Hague brit külügyminiszter azonban ugyanabban a nyilatkozatban, melyben elismerte, hogy a brit kormányzat és terrorelhárítás együtt dolgozott az USA szerveivel, azt is elmondta, hogy aki nem tesz semmi rosszat, annak nincs félnivalója. - Ez most mindennél nagyobbat szólhat - Index
via Williambanzai7