A világ nagy jegybankjainak elnökei nem győzik hangsúlyozni, hogy hajlandóak addig folytatni a monetáris lazítás politikáját folytatni ameddig szükséges. Mario Draghi akár a zéró alá is hajlandó lenne bevágni.
Az elkötelezettségük megkérdőjelezhetetlen. Azonban fogalmuk sincs, hogy a lépéseiknek milyen hosszútávú következményei lesznek.
Christine Lagarde szerint a jegybanki vezetők mind a mai napig vitáznak arról, hogy milyen irányba halad a monetáris politika. "Mindenki arra a következtetésre jut, hogy ismeretlen terepen vagyunk, és a jegybankárok igenis szeretik, ha ismerős környezetben működhetnek" - fogalmazott az IMF vezérigazgatója, leszögezve, hogy a nulla százalékos alapkamatszintek mellett csak nem konvencionális eszközökkel lehet a hosszú távú kamatszinteket csökkenteni a gazdaságban. - Lagarde: ismeretlen terepen vagyunk - Napi Gazdaság
Kevin Warsh a Milken Intézet szervezésében tartott áprilisi konferencián osztotta meg a hallgatósággal a jegybanki lazítással kapcsolatos gondolatait.
"...a központi bank kizárólagos erőfeszítései - anélkül, hogy kormányzat is tenné a dolgát annak érdekében, hogy a gazdaság szerény fellendülését egy erőteljessé változtassa - egy olyan kísérlet, amelyre még nem volt példa - és nem fog sikerrel járni."
Warsh szerint a mennyiségi lazítás, a kamatvágások lényege az időhúzás, időt biztosít ahhoz, hogy gazdaság talpra tudjon állni, a kormány képes legyen összeszedni magát. De egy hosszú éveken keresztül folytatott lazítási politika előnyei a jelek szerint csekélyek, a kimenetele viszont bizonytalan, és ismeretlen. A problémát fokozza, hogy a világ többi jegybankja pedig gondolkodás nélkül kész átvenni a gyakorlatot.
Kevin Warsh a FED igazgatósági tanácsának a tagja volt, egészen 2011 márciusáig, amikor beadta a felmondását.
A megbízatása 2018-ig tartott volna.