Aki egy kicsit is figyelemmel kíséri a politikai eseményeket már megtanulhatta, hogy a vizsgálóbizottságok szart sem érnek. Összeállnak, vizsgálódnak, és előállnak valami semmitmondó jelentéssel, akkor amikor már a közvélemény már régen a legújabb disznóságot emészti. Én személy szerint a kivégzőosztagokat preferálom.
A HBOS angol pénzintézettel kapcsolatos jelentését pénteken hozta nyilvánosságra az illetékes vizsgálóbizottság, amely megállapította, hogy a bank összeomlásáért három magas beosztású alkalmazott volt a felelős.
A bank természetesen nem ment csődbe, hála a brit adófizetők bőkezű, 20.5 milliárd fontos adományának.
A bizottság igen kemény szavakkal bírálta a bankártriót, sőt, szerintük bocsánatot kellene kérniük a 20 milliárdos kárért amit okoztak. A pofám leszakad.
Ezzel azonban a szankcióknak nincs vége.
A bizottság felszólította a szabályozó hatóságot, hogy mérlegeljék a 3 fehérgalléros kitiltását London pénzügyi központjából, a City-ből. Ez azt jelentené, hogy Londonban nem vállalhatnának nagy felelősséggel járó pozíciókat a pénzügyi szektorban.
Ne félj, nem fognak éhen halni.
Ha egy 20.5 milliárd fontos ( 7200 milliárd HUF ) garázdaságot ennyivel megúszhatnék, akár kétszer is bocsánatot kérnék, és azt sem bánnám ha Nagy Britannia egész területéről kitiltanának.
Ezt nevezem visszatartó erőnek.
George Osborne közben mindent megtesz, hogy megóvja az uniótól a bankárai jóléti juttatásait:
George Osborne brit pénzügyminiszter szerint a már elfogadott, 2014-ben életbe lépő bónuszkorlátozás legrosszabb következménye lehet, hogy a külföldi bankok más központba helyezik át londoni tevékenységüket. Különösen az Emea régióban végzett tevékenységük van veszélyben ebből a szempontból, ezt az HSBC és a Standard and Chartered is megerősítette. - Trükköznek a City bankjai a bónuszkorlátozás miatt - Portfolió