Szépen dagad a Nagy-Britanniában kirobbant, marhahúsnak álcázott darált pacikkal kapcsolatos botrány:
Európai méreteket öltött szombaton a Nagy-Britanniában kirobban lóhúsbotrány, miután a marhahúsos készítményként árusított, ám nagy mennyiségű lóhúst tartalmazó élelmiszerféleségeket Nagy-Britanniában forgalmazó svéd vállalat francia beszállítója Párizsban feljelentést tesz a romániai vágóhidakról származó hús miatt - adta hírül az MTI. - Tovább dagad a botrány a román lóhús körül - Portfolio
Valaki tegnap megkérdezte, hogy miért ilyen finnyásak az angolok?
Nos, ha valamire az van írva, hogy 100% marhahús, akkor azért annyi talán elvárható, hogy ne 100% lóhúst rejtsen az ízléses csomagolás. Mondjuk a dobozokban mostanában egyre kevésbé lehet megbízni.
Másodszor pedig, az Egyesült Királyságban - ellentétben néhány másik országgal - tabu a lóhúsevés. Az angolok inkább fogadnak a lovakra ahelyett, hogy elfogyasztanák őket. Ezek már csak ilyenek. Ínséges időkben persze más a helyzet, a háború alatt előfordult, hogy néhány versenyló a spájzban találta magát. Franciaországban - ahol szintén nem divat a lóevés - a nagy francia forradalom idején jelképes értéke is volt, amikor az arisztokrácia nagy becsben tartott paripáiból az éhező proletárok csináltak tízórait.
A BBC híradójában megszólalt a brit környezetvédelmi miniszter, aki szerint tévedés, (Kíváncsi lennék rá, hogy melyik hentes téveszt össze egy lovat egy marhával.) vagy pedig bűnszervezetek konspirációja állhat a Rárógate hátterében.
A kedvenc gazdasági megmondóemberem, Max Keiser sokkal pontosabban megfogalmazta a probléma lényegét. Szerinte a lopakodó infláció egyik nemkívánatos megnyilvánulásával van dolgunk, amikor az áremelkedést a termékek "vizezésével" próbálják lassítani az egymással versengő élelmiszeripari cégek.