A munka törvénykönyvébe foglalt legújabb változásoknak elsősorban a munkavállalók lesznek a vesztesei, a versenyképesség fokozása azonban nem minden alkalmazotti munkaviszonyban szorgoskodó polgártársunkat érinti majd.
Hétfő este nemcsak a munka törvénykönyve (mt.) hatályba léptetéséhez szükséges átmeneti rendelkezéseket fogadta el − 99 nem és 250 igen szavazat mellett − az országgyűlés, hanem négy sarkalatos törvényt is. - Napi Gazdaság
A zárószavazás előtt a nemzeti együttműködés szellemének megfelelően ismét felbukkant néhány módosító indítvány. Ezek közül az egyik 2013-tól feloldja az állami gazdasági társaságok vezető tisztségviselőinek javadalmazási plafonját. Most, hogy a válságnak már vége - legalábbis Matolcsy szerint - a kormány elérkezettnek látta az időt az állami cégvezetőket nyomorba döntő, a juttatásaikat korlátozó intézkedések megszűntetésére. Korábban a Széll Kálmán 2.0 keretein belül már eltörölték az állami végkielégítések 98%-os különadóját is.
Már alig várom, hogy halálra röhöghessem magam amikor majd valaki megmagyarázza azt, hogy a közpénzekből garázdálkodó cégvezetők javadalmazási korlátainak hatályon kívül helyezésére azért van szükség, hogy megakadályozzák a közszféra géniuszainak elvándorlását a privát szektorba. A tehetséget meg kell fizetni, és az adófizetőknek senki sem lehet elég drága. Azért kiváncsi lennék rá, hogy a versenyszféra hogyan árazná be a köztulajdonban álló cégek vezetőinek "szakértelmét".
Azt hiszem ideje lenne az állami bürokrácia versenyképességével is foglalkozni egy kicsit.
Az utolsó 100 komment: