A pletykák szerint a bankereknek nem túl pozitív a hozzáállása a végtörlesztéshez. Az összes rendelkezésükre álló eszközzel megpróbálják akadályozni azokat akik élni kívánnak a lehetőséggel, miközben reménykedve pislognak az alkotmánybíróság felé.
Cáfolja a kartellvádat a Bankszövetség
"Úgy gondolom, a régiós és a nemzetközi események indokolttá teszik a kamatemelést"
Úgy látszik a takarékszövetkezeteket nem érintik a "nemzetközi, és a régiós események":
Elözönlik a devizahitelesek a takarékszövetkezeteket?
Érdekes, hogy a portfolio cikkében a takarékékszövetkezetek kedvezőbb forinthitel kamatait, nem régiós eseményekkel, hanem az alacsonyabb devizahitel állományból fakadó kisebb veszteséggel magyarázzák. Örülnék ha elmagyarázná nekem valaki, hogy milyen konkrét veszteség éri a bankokat a végtörlesztések miatt.
Nyilvánvaló, hogy bizonyos prognosztizálható, feltételezett kamatjövedelemtől esnek el, de ezek csak tervezett bevételek. A végtörlesztők kétségtelenül a bankok ügyfélkörének a kockázatmentes hányadából kerülnek ki, akiknek valószínűleg módjukban állt volna törleszteni (tejelni) a lejárati idő végéig. Ezen kívül azonban nem igazán látom a konkrét veszteség okát. Figyelemre méltó az a tény is, hogy a feltételezett ezermilliárdos veszteség ellenére néhány bank megengedheti magának azt a luxust, hogy a saját ügyfeleinek nem hajlandó folyósítani a devizahitelek kiváltásához szükséges forinthitelt.
Ha a bankok rugalmasabban álltak volna a devizahitelesek problémáihoz, kölcsönösen előnyös megoldásra törekedve akkor a végtörlesztési törvény talán meg sem született volna.