Szerencsére a Nemzetgazdasági Minisztériumban nem síkhülyék ülnek, és időben léptek.
Az NGM oldalán kiderül, hogy ők rendkívül fontosnak tartják a lakosság tájékoztatását de...
A tárca technikai okokból, magas szoftverkarbantartási igénye miatt az adósságmérőt a jövőben nem üzemelteti tovább. Szeretnénk továbbá elkerülni az adatszolgáltatásban előforduló párhuzamosságokat is. A Nemzetgazdasági Minisztérium felügyelete alá tartozó Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) részletes adatokkal szolgál az érdeklődők számára az államadósság állásáról. - „Adósságnyomás-mérő” - Nemzetgazdasági Minisztérium
A TUDATLANSÁG: ERŐ
Talán csak a véletlen műve, hogy az adósságmérőt alig 2 héttel az államadósság növekedésének kényelmetlen és izzadtságszagú megmagyarázása után végezték ki.
A Nemzetgazdasági Minisztérium tisztában van az államadósság jelenlegi szintjével, de nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az adósság hullámzik, így nem érdemes a havi adatokat nézni, mert ezek félrevezethetik a közvéleményt. Az államadósság alakulását csak hosszabb távon és csak GDP arányosan vizsgálva kaphatunk objektív képet.
Ezek szerint az adósságmérő nem csak drága, de a havonta frissülő adatok a közvéleményt is félrevezetik.
Szerencsére az Index átvállalta az adófizetők helyett azokat az iszonyatos költségeket, amellyel az adósságmérő alkalmazás üzemeltetése járt, és egyszerűen csináltak egyet nekünk.
Ahogy a későbbi levélváltásból kiderült, az NGM nem akart havi 400000 forintot elkölteni az adatok frissítésére. Ugyanez az Indexnek az előzetes becslések szerint havi 5 percébe fog kerülni.
És ez hazánk gazdasági agytröszt-központja...
Az utolsó 100 komment: